Jak się pozbyć zakwasów

Jak się pozbyć zakwasów
5 (100%) 4 vote[s]
Zakwasy po treningu to częsty problem nie tylko osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z wykonywaniem ćwiczeń, ale także osób, które aplikują sobie bardzo intensywne serie treningów. Ból związany z zakwasami jest bardzo kłopotliwy i często uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Trudno jest wówczas wykonywać nie tylko obowiązki zawodowe, ale także te związane z domem lub mieszkaniem.

Choć ból związany z zakwasami ma to do siebie, że znika po kilku dniach, wiele osób próbuje się go pozbyć znacznie szybciej. Jak pozbyć się zakwasów? Zakwasy można w łatwy sposób zlikwidować, stosując się do jednej lub do kilku z wybranych metod.

Specyfiki na zakwasy

Zakwasy po wysiłku można złagodzić, stosując szereg różnego rodzaju naturalnych specyfików. Osoby, które wykonują regularne treningi, piją np. bardzo często sok pomidorowy, który uzupełnia niedobory elektrolitów lub herbatę z sodą oczyszczoną, która posiada właściwości odkwaszające. Znanym specyfikiem na zakwasy jest oprócz tego sok z wiśni, o właściwościach przeciwzapalnych. Połączenie kilku takich specyfików znacznie usprawnia proces regeneracji organizmu.

Gorący i zimny prysznic na zakwasy

Gorący i zimny prysznic, stosowane na przemian po intensywnym treningu, są w stanie poprawić krążenie krwi w organizmie. Konsekwencją tego jest znacznie szybsza regeneracja mięśni, dzięki czemu dolegliwości bólowe na drugi dzień nie będą tak intensywne. Trzeba jednak pamiętać, że zanim weźmie się taki prysznic, należy dać chwilę odpocząć organizmowi.

Regeneracja zakwasów na basenie

Bardzo dobrym pomysłem na zlikwidowanie zakwasów może być regeneracja organizmu na basenie. Tą metodę regeneracji stosuje wielu sportowców. Woda w basenie ma działanie rozluźniające i relaksujące dla ludzkich mięśni. Jak się pozbyć zakwasów, korzystając z basenu? Nie jest wskazane zbytnie forsowanie się. Przepłynięcie już kilku długości basenu daje wyraźne efekty, uśmierzając ból związany z zakwasami.

Regeneracyjny masaż na zakwasy

Jak usunąć zakwasy bez zbędnego wysiłku? Pomocny może być delikatny masaż na drugi dzień po intensywnym treningu. Taki masaż rozluźnia spięte mięśnie i sprawia, że o wiele szybciej dochodzi do ich regeneracji. Aby masaż był skuteczny, warto jest postawić w dniu, w którym zostanie on wykonany, na relaks i unikanie nadmiernej ilości obowiązków.

Sauna na zakwasy

Dla osób, którym zależy na szybkiej regeneracji organizmu i uniknięciu bólu związanego z zakwasami po treningu, doskonałym pomysłem może być wizyta na saunie. Ból po treningu minimalizuje wysoka temperatura panująca na saunie, która działa rozluźniająco na różne partie mięśni. Oprócz tego dzięki saunie można dotlenić organizm i usprawnić krążenie.

Sposobów na pozbycie się zakwasów jest wiele. Nie są one jednak skuteczne w każdym przypadku. Wszystko jest uzależnione od tego, jak bardzo intensywnemu treningowi poddaje się konkretna osoba i jak bardzo jej ciało jest wysportowane. Sportowcy zawodowi znacznie szybciej regenerują swoje organizmy niż osoby, które decydują się na określoną aktywność fizyczną tylko od czasu do czasu.

2 replies on “Jak się pozbyć zakwasów”

  1. kwasik power pisze:

    Nie wiem po co wszyscy chcą się pozbyć zakwasów, skoro naukowo udowodniono, że są one oznaką dobrze wykonanego treningu. Bo przecież o to wszystkim chodzi, żeby jak najbardziej zmęczyć mięśnie i żeby powiększyła się ich masa. To wbrew pozorom nie takie trudne, a właśnie zakwasy pokazują, że mięśnie rosną, więc warto na to stawiać.

  2. Kiki pisze:

    Na zakwasy najlepsze jest białko. Każdy doświadczony kulturysta powie. Po prostu mięsień musi się jak najszybciej odbudować, a do tego konieczne są aminokwasy. Jak nie będzie ich dostatecznie dużo, to zakwasy będą trwały długo. Im więcej białka, tym mniejsze zakwasy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

95 − = 85