Category Archives: Zakwasy

Zakwasy w udach

Podobnie jak w przypadku zakwasów w łydkach, dolegliwości bólowe po treningu umiejscowione w udach zdarzają się zazwyczaj po bieganiu. Szczególnie wyczerpujące biegi długodystansowe często dają rezultat w postaci zakwasów ud. Czy można bronić się przed takimi konsekwencjami ćwiczeń i co zrobić, jeśli zakwasy już się pojawiły?

Continue reading →

Zakwasy w łydkach

Zakwasy w łydkach to dolegliwość, która może pojawić się u każdej osoby. Najczęściej jednak narzekają na nią ludzie, którzy trenują bieganie. Czym tak naprawdę są zakwasy i w jaki sposób można zmniejszyć dolegliwości?

Continue reading →

Zakwasy po treningu

Trudno jest spotkać osobę, która po wykonaniu serii intensywnych ćwiczeń fizycznych, nie odczuwała nigdy dyskomfortu na drugi dzień. Ten dyskomfort w postaci bólu, zwany jest potocznie zakwasami. Jest to ból, wynikający z procesów adaptacyjnych, które następują w mięśniach po wykonaniu ćwiczeń. Występuje on zarówno u osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z intensywnymi treningami, ale może on także dotknąć doświadczonych sportowców. Wszystko jest uzależnione od rodzaju treningu, czasu w którym jest on wykonywany, ale także od przebytych kontuzji i ogólnego stanu zdrowia.

Continue reading →

Zakwasy na nogach

Zakwasy w nogach to częsty problem zarówno sportowców, jak i zwykłych ludzi, którzy zdecydowali się na trenowanie biegania. Dolegliwości po wyczerpującym treningu zaczynają się zazwyczaj dopiero następnego dnia i zwykle są najbardziej odczuwalne podczas schodzenia ze schodów. Co jest powodem zakwasów w nogach i czy można skutecznie im zapobiegać?

Continue reading →

Zakwasy mięśni

Zakwasy, czyli zespół opóźnionego bólu mięśniowego, to bardzo przykra i chyba każdemu doskonale znana dolegliwość. Nawet osoby, które dotychczas nie miały do czynienia z zakwasami, gdy tylko się one pojawią, będą w stanie natychmiast zdefiniować swój ból. Zakwasy mięśni to po prostu silny ból mięśni, pojawiający się kilka-kilkanaście godzin po intensywnym treningu.

Continue reading →

Zakwasy brzucha

Zakwasy brzucha to bardzo częsty efekt chęci zrzucenia zbędnych kilogramów lub kształtowania mięśni. Szczególnie tak zwane ćwiczenia statyczne często są powodem występowania bólu dzień po treningu. Czy zakwasy na brzuchu zawsze są konsekwencją intensywnych ćwiczeń i jakie metody można zastosować, by zmniejszyć ból?

Continue reading →

Sposób na zakwasy

Aktywny styl życia stał się bardzo modny. Coraz częściej widzimy osoby biegające wcześnie rano. Bieganie uprawiane jest nie tylko w parkach, ale także na ulicach (bo tereny zielone są daleko). Niestety, nie tylko biegacze często mogą zmagać się z zakwasami.

Continue reading →

Piwo na zakwasy

Zakwasy to bardzo charakterystyczny ból mięśni, który pojawia się kilkanaście godzin po treningu i może trwać do kilku dób. Sprawiają one bardzo wiele kłopotów w codziennym funkcjonowaniu. Czy pomoże na nie piwo?

Continue reading →

Jak się pozbyć zakwasów

Zakwasy po treningu to częsty problem nie tylko osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z wykonywaniem ćwiczeń, ale także osób, które aplikują sobie bardzo intensywne serie treningów. Ból związany z zakwasami jest bardzo kłopotliwy i często uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Trudno jest wówczas wykonywać nie tylko obowiązki zawodowe, ale także te związane z domem lub mieszkaniem.

Continue reading →