Jak szybko pozbyć się włosków z całego ciała: Depilacja Laserowa Gdynia

Jak szybko pozbyć się włosków z całego ciała: Depilacja Laserowa Gdynia
5 (100%) 8 vote[s]

Depilacja oznacza usuwanie owłosienia poprzez wyrwanie go. Metod depilacji jest wiele i można je podzielić według rozmaitych kryteriów. Jednym z bardziej istotnych dla osoby poddającej się zabiegowi jest trwałość. Spośród metod zapewniających trwałą depilację wyróżnia się depilację laserową oraz depilację wykorzystującą synergię światła i prądu biopolarnego. Zdecydowanie popularniejsza, powszechniejsza oraz łatwiej dostępna jest depilacja laserowa. Jednym z jej podtypów jest usuwanie owłosienia za pomocą lasera diodowego.

Jak działa laser diodowy?

Mechanizmy działania omówione zostaną na przykładzie opracowanego przez specjalistów z Harvard University lasera Palomar Vectus. Zasada działania tego lasera diodowego opiera się na fototermolizie selektywnej. Mówiąc prościej, emitowane przez laser światło wnika wewnątrz skóry, a tam pochłaniane jest jedynie przez włos. Odpowiada za to zawarta we włosach aktywna melanina. W ten sposób komórki macierzyste mieszka włosowego zostają uszkodzone, co nie tylko prowadzi do jego zniszczenia, ale również przeciwdziała ewentualnej regeneracji. Długość fali emitowanej przez laser przekracza 800 nm.

Depilacja laserowa Gdynia: DepilacjaVectus
ul. Powstania Styczniowego 22/2cc, 81-519 Gdynia
Telefon: +48 58 506 65 99
https://depilacjavectus.pl/depilacja-laserowa-gdynia/

Zalety lasera diodowego

Personalizacja

Opisywany typ lasera jest w stanie dostosować się do każdego typu skóry oraz jej indywidualnych cech u danego pacjenta. Umożliwia to specjalny czytnik, który sprawdza poziom aktywnej melaniny w skórze i na jego podstawie sam ustala najodpowiedniejsze parametry działania. W tym celu wystarczy przyłożenie czytnika do kawałka skóry, który ma zostać poddany depilacji. Urządzenie w pełni samodzielnie zbiera informacje o skórze, przetwarza i ustawia najbardziej odpowiednią moc lasera dostosowaną do poziomu melaniny. Oprócz zapewnienia efektywności zabiegu pełne zautomatyzowanie wyklucza możliwość ludzkiej pomyłki. Dokładne zbadanie poziomu melaniny pozwala również wykonywać zabieg już ok. 2 tygodnie po opalaniu bez ryzyka poparzenia.

Szybkość i trwałość

Jak w każdej depilacji laserowej, także w tym przypadku do pełnego efektu konieczny jest nie jeden, ale seria zabiegów. Najbardziej optymalne jest zastosowanie ok. 5 zabiegów w odstępach od 4 do 10 tygodni. Pierwsze wyraźnie zauważalne efekty są jednak dostrzegalne już po pierwszym zabiegu. Sam zabieg również jest szybki. Czas trwania zależy oczywiście od części ciała poddawanej depilacji, jednak zabiegi nie powinny trwać dłużej niż kilka, maksymalnie kilkanaście minut.

Jeszcze istotniejsza od szybkości jest trwałość zabiegu, bowiem powracające po czasie włosy potrafią poddać w wątpliwość sens nawet najszybszej i najmniej bolesnej depilacji. Wymagana do maksymalnej trwałości pełna seridepilacja nóga zabiegów gwarantuje w zasadzie stuprocentowe uwolnienie od niepożądanego owłosienia. W wyjątkowych sytuacjach pacjenci z bardzo silnym owłosieniem mogą ewentualnie po dłuższym czasie zaobserwować pojedyncze włosy, nawet one będą jednak znacznie słabsze, cieńsze i jaśniejsze. Pod tym względem laserowe usuwanie owłosienia nie jest w żadnym stopniu porównywalne z tradycyjnymi metodami.

Pozostałe zalety:

 • efektywność – zamontowane w głowicy lustra odbijają część światła, która w naturalny sposób jest odbijana przez skórę.
 • komfort pacjenta – obecność technologii Advanced Contact Cooling pozwala dobrać poziom mocy wiązki do indywidualnej wrażliwości pacjenta na odczuwanie ciepła. Wykończenie głowicy szafirowym szkłem zapewnia właściwości chłodzące
 • bezpieczeństwo – niezależnie od maksymalnego stopnia bezpieczeństwa zabiegu, zaleca się konsultację dermatologiczną oraz sprawdzenie przeciwwskazań (nowotwory, epilepsja, infekcje)

O skuteczności depilacji laserowej słów kilka – https://www.rmf.fm/magazyn/news,17482,czy-depilacja-laserowa-jest-skuteczna.html

Podsumowanie

Depilacja za pomocą lasera diodowego dobrej jakości z zaletami przestawionymi powyżej wydaje się najefektywniejszym i najbezpieczniejszym sposobem na pozbycie się niechcianego owłosienia. Powszechnie wiadomo, że przed tym typem zabiegów potencjalnych pacjentów odstrasza cena. Często jednak część z nich odrzuca ten sposób nawet przed sprawdzeniem rzeczywistej ceny, nie mówiąc już o porównaniu jej z nakładami czasu i pieniędzy, jakie poświęca się na inne, tradycyjne metody depilacji. Poza tym pozostaje kwestia nieprzeliczalnego na pieniądze komfortu, jaki zapewnia wykorzystanie lasera diodowego.

6 replies on “Jak szybko pozbyć się włosków z całego ciała: Depilacja Laserowa Gdynia”

 1. mikusia87 pisze:

  To już nie pierwszy artykuł gdzie czytam dobre rzeczy na temat lasera diodowego Vectus i teraz szukam gabinetu, w którym wykonują nim zabieg – zna ktoś?

  • Mulka12 pisze:

   Słyszałam, że w Clinica Cosmetologica w Gdyni korzystają z tego laseru. Moja kolezanka chodzi do nich na rozne zabiegi i bardzo sobie chwali.

 2. zemka pisze:

  Ile w zasadzie kosztuje depilacja vectus? pewnie mozna sobie za te pieniądze cala kuchnie urzadzic

  • rimcia pisze:

   Jeżeli za takie pieniądze urządzisz mi kuchnie to zapraszam xD Usuwanie owłosienia laserem nie jest aż takie drogie, ceny są całkiem przystępne

 3. Kulina pisze:

  Ja to chyba bym wybrała usuwanie owłosienia laserem pod pachami… Strasznie nie lubię się tam depilować, wszystko piecze jak cholera…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

74 + = 82