Pielęgnacja skóry głowy i wzmocnienie włosów

Pielęgnacja skóry głowy i wzmocnienie włosów
5 (100%) 44 vote[s]

Mówi się, że piękne i zadbane włosy są wizytówką kobiety. Obecnie również mężczyźni interesują się sposobami na poprawę urody, w tym włosów. Duża ilość spożywanego niezdrowego jedzenia, stres, brak czasu odbijają się na naszych kosmykach. Na rynku istnieje szeroka gama szamponów, odżywek, masek i innych produktów na ich wzmocnienie, które mają sprawić, że będą one wyglądały zdrowo. Jak wzmocnić włosy? Aby naprawdę w znaczący sposób pomóc naszym włosom warto zastanowić się nad zabiegami pielęgnującymi skórę głowy.

Poznajmy najpopularniejsze zabiegi na wzmocnienie włosów i pielęgnację skóry głowy:

Mezoterapia igłowa osoczem

Jest to zabieg, w trakcie którego osocze bogatopłytkowe zostaje wprowadzone do głębokich warstw skóry głowy za pomocą licznych nakłuć igłą. Osocze jest naturalnym składnikiem krwi, dzięki czemu zawarte w nim substancje odżywcze doskonale poprawiają kondycję włosów. Po serii zabiegów liczącej od 2-8 efekty takie jak regeneracja i zahamowanie wypadania włosów powinny utrzymać się ok. 12 miesięcy.

Mezoterapia igłowa koktajlem witaminowym

Metoda również polega na nakłuwaniu skóry, lecz zamiast osocza wprowadzane są koktajle odżywcze. Są one dobierane indywidualnie do pacjenta, aby zapewnić jak najlepsze efekty. Po zabiegu widoczna jest poprawa jakości włosów oraz przyspieszenie porostu włosów, a także zwiększenie objętości włosów.

Dermapen/Mezopen

Oba zabiegi polegają na mikronakłuwaniu skóry, dzięki czemu w głąb skóry wprowadzane są substancje czynne. Ze względu na użycie igieł skóra po zabiegu może być zaczerwieniona i podrażniona. Po 2-3 dniach skutki procedury znikają. Powinna ona być jednak powtarzana co 2-4 tygodnie,a sugerowana liczba zabiegów to od 4-8. Efekty takie jak wzmocnienie cebulek włosów oraz szybszy wzrost włosów.

Badania włosów – Trichogram i Trichoskopia

Trichogram polega na pobraniu od 50 do 100 włosów w celu zbadania stanu cebulek. Są one analizowane pod mikroskopem w laboratorium. Badaniu podlega również łodyga włosa. Badanie zleca dermatolog-trycholog. Zadaniem zabiegu jest diagnoza przyczyny wypadania włosów oraz ogólna ocena stanu skóry głowy. 3 dni przed zabiegiem nie można myć włosów. Nie należy również farbować włosów. Efekt procedury to ocenia struktury włosa. Możliwe jest wykrycie wrodzonych zaburzeń, które mogą powodować łysienie. Dzięki badaniu można ocenić postępy w leczeniu wypadania włosów,a także znaleźć sposób jak wzmocnić cebulki włosów.

Trichoskopia to badanie wykonywanie za pomocą dermatoskopu i cyfrowego aparatu fotograficznego. Robione są zdjęcia, które następnie wysyłane są do specjalistycznego laboratorium, gdzie poddawane są dokładnej analizie. Zlecane jest przez dermatologa-trychologa. W ten sposób oceniany jest stan włosa oraz mieszków włosowych, a także kondycja łodygi.

Powyższe zabiegi są doskonałymi sposobami, aby wzmocnić włosy bez konieczności ciągłego wydawania pieniędzy na kolejne kosztowne kosmetyki, dzięki którym włosy mogą jedynie wyglądać na zdrowe. Jeśli włosy są bardzo słabe lub występuje nadmierne wypadanie włosów niezbędne może okazać się badanie włosa, aby wybrać najlepsze rozwiązanie problemu. Masz problem z wyborem? Być może pomoże ci oferta darmowej konsultacji w Clinica Cosmetologica.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

19 − = 11