Kremy na rozstępy – Rezultaty w redukcji rozstępów bez zabiegów

Kremy na rozstępy – Rezultaty w redukcji rozstępów bez zabiegów
5 (100%) 1 vote[s]

Ciąża jest niewątpliwie okresem, w którym występuje zwiększone ryzyko występowania rozstępów. Jednak jest to także czas, w którym nie każda terapia i nie każdy środek kosmetyczny może zostać użyty do leczenia ze względu na bezpieczeństwo rozwijającego się dziecka.

Rozwiązań na rozstępy jest wiele – zabiegi, kremy, ćwiczenia, czy nawet terapia komórkami macierzystymi. Jednak nie każdy z nich może być wykorzystany u kobiet w ciąży. Jedną z najbezpieczniejszych metod jest leczenie rozstępów za pomocą kremów wcieranych w skórę.

Część osób twierdzi jednak, że krem na rozstępy działa zbyt słabo, aby móc cokolwiek zmienić w tkance skórnej. Jaka jest zatem prawda?

Czy krem na rozstępy może przynieść jakiekolwiek rezultaty?

strialys krem na rozstępy dostępny od zarazPomimo, że są ludzie, którzy twierdzą inaczej, to balsamy na rozstępy są potwierdzonym i sprawdzonym sposobem na walkę z tymi defektami skórnymi. Jednak, to jakie osiągnie się efekty terapii zależy od kilku czynników. Są to:

 • czas – kremy muszą być stosowane regularnie i przez odpowiedni okres czasu
 • moment rozpoczęcia leczenia – tak naprawdę im wcześniej tym szybsze rezultaty można osiągnąć
 • rozległość rozstępów – im jest ich więcej tym dłuższa i cięższa walka przed pacjentką

Co to są rozstępy i kiedy zacząć leczenie?

Rozstępy to nic innego jak uszkodzenia tkanki skórnej powstałe w wyniku nadmiernego rozciągnięcia i pęknięcia włókien elastycznych i kolagenowych. Pierwszą reakcją organizmu jest stan zapalny, w którym zachodzą procesy zmierzające do „posprzątania” efektów uszkodzenia. W tym momencie powstają tzw. czerwone rozstępy i jest to najlepszy czas na rozpoczęcie terapii. Gdy smugi zmienią kolor z bordowego na biały, wówczas walka z rozstępami jest długotrwała i już nie tak skuteczna.

Dlatego ważne jest stosowanie u kobiet w ciąży kremów na rozstępy już w momencie pojawienia się pierwszych czerwonych linii na skórze piesi, czy brzucha. Bardzo wiele pacjentek stosuje krem na rozstępy jako środek profilaktyczny, aby nie dopuścić do zerwania włókien w obrębie skóry. Jest to mądre posunięcie, gdyż statystycznie większość kobiet w ciąży zmaga się z problemem rozstępów.

Ile należy czekać na efekty terapii?

Kremy na rozstępy wykazują dużą skuteczność, jednak warunkiem jest ich stosowanie regularnie dwa razy dziennie, przez okres kilku tygodni. Dopiero wówczas widoczne będą zauważalne efekty. Dokładny czas kiedy rozstępy znikną lub staną się praktycznie niewidoczne po terapii jest odmienny dla każdej kobiety. Jednak nie powinien być on dłuższy niż wspomniane kilka tygodni.

Przykład skutecznego kremu na rozstępy

Rynek kosmetyczny oferuje wiele różnorodnych preparatów na walkę z rozstępami. Jednak sztuką jest wybranie takiego, który będzie nie tylko skuteczny, ale i bezpieczny dla matki i jej nienarodzonego dziecka. Takim kremem jest .

Jego największym atutem jest skład oparty tylko i wyłącznie na naturalnych składnikach. Większość producentów stosuje w swoich preparatach syntetyczne wypełniacze, jak emulgatory, barwniki, silikony, które są niczym innym jak zapychaczem mającym za zadanie zmniejszyć koszt kremu. W przypadku kremu  taka sytuacja nie występuje. W pojedynczej tubce znajdziesz maksymalnie skoncentrowaną dawkę naturalnych substancji aktywnych, które pozytywnie będą wpływać na jakość skóry.

Jakie dokładanie składniki przynoszą rezultaty w walce z rozstępami.

Dobry krem na rozstępy powinien zawierać w swoim składzie takie substancje jak:

 • ekstrakt z żeń-szenia właściwego, który wzmacnia strukturę skóry i zapobiega jej uszkodzeniom
 • ekstrakt z bluszczu pospolitego, który korzystnie wpływa na wchłanianie pozostałych składników, a także wzmacnia drobne
 • ekstrakt z bylicy bożego drzewka, który poprawia jędrność i napięcie skóry
 • ekstrakt ze świecznicy groniastej, który ma silne właściwości nawadniające skórę oraz jest dobrym pomocnikiem w walce z wolnymi rodnikami
 • proteiny jedwabiu, który znacznie poprawia elastyczność skóry
 • kofeina, która wykazuje kompleksowe działanie ujędrniające i pobudzające mikrokrążenie

Podsumowanie, czyli czy warto stosować kremy na rozstępy u kobiet w ciąży

Zdecydowanie tak. Biorąc pod uwagę, że kobiety w ciąży są szczególnie narażone na uszkodzenia skóry to kremy na rozstępy na piersiach, czy na brzuchu są najlepszą metodą zapobiegania i leczenia pierwszych czerwonych niedoskonałości. Należy też podkreślić, że jest to obecnie najbezpieczniejsza metoda walki z rozstępami dla tych pacjentek.

5 replies on “Kremy na rozstępy – Rezultaty w redukcji rozstępów bez zabiegów”

 1. Boma pisze:

  Mi zdecydowanie pomogło stosowanie kremu Strialys oraz regularne masaże pod prysznicem, raz ciepłym, raz zimny strumieniem wody. Dla wytrwałych polecam również masaż zimnymi kostkami lodu ^^.

 2. Zośka pisze:

  Wystarczy dbać o swoją dietę. Ćwiczyć – prowadzić aktywny tryb życia i będzie dobrze 🙂

  • fatala pisze:

   Również proponuję przyszłym mamą zrezygnować z fast foodów, słonych przekąsek, słodyczy oraz tych słodzonych napojów blee. Zamiast tego śmietniska proponuje jeść warzywa, owoce, ryby. Proponuję również korzystanie z basenu, a gdy rozstępy i tak się pojawię to się nie martwcie bo skóra i tak została wzmocniona i łatwiej będzie się pozbyć rozstępów używając odpowiedniego dobrego kremu:)

 3. Samanta pisze:

  A ja byłam na laserowym zabiegu w gdańsku i już nie mam się czego wstydzić 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

8 + 1 =